Zdrowie

Trudna codzienność chorych na mukowiscydozę. W Rzeszowie odbyły się warsztaty dla rodziców

22 czerwca br. odbyły się specjalistyczne warsztaty dla rodziców i opiekunów osób dotkniętych mukowiscydozą, ciężką i nieuleczalną chorobą genetyczną. W Polsce na mukowiscydozę cierpi ponad 2500 osób. Organizatorem warsztatów była Fundacja Oddech Życia. Zajęcia poprowadziła dietetyk kliniczny i równocześnie chora na mukowiscydozę, autorka blogu MukoDieta, Martyna Szpaczek.

W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, w budynku przy ulicy Sucharskiego tym razem spotkali się rodzice pacjentów z mukowiscydozą. Ponad 20 osób uczyło się jak prawidłowo odżywiać chorujące dzieci. Wśród rodziców były osoby z całego Podkarpacia. W zajęciach uczestniczyły również przedstawicielki Lwowskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą i ukraińskiej Fundacji DZWIN, organizacji niosących pomoc chorym na mukowiscydozę na Ukrainie.

Fundacja Oddech Życia planuje kolejne działania pomocowe i edukacyjne dla pacjentów i ich rodzin z Podkarpacia.


Oddech Życia to nowoczesna Fundacja pomagająca osobom zmagającym się z mukowiscydozą i innymi chorobami rzadkimi poprzez m.in. pomoc materialną i dydaktyczną. Fundacja wydaje również największy w Polsce portal informacyjny o mukowiscydozie www.oddechzycia.pl

Fundacja Oddech Życia jest inicjatorem wielu ogólnopolskich kampanii na rzecz chorych na mukowiscydozę, m.in. takich jak: Dzień Wiatraczka, MukoSzkoła i MukoPrzedszkole czy Mój Przyjaciel w Masce, a także rozlicznych działań lokalnych takich jak warsztaty dietetyczne czy fizjoterapeutyczne, podczas których rodzice i opiekunowie osób chorych na mukowiscydozę mają możliwość za darmo szkolić się pod okiem najlepszych ekspertów w Polsce.

Wesprzyj działania Fundacji: WESPRZYJ

Tagi

Kobieta w Rzeszowie

Portal dla kobiet w Rzeszowie Zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close